Tutaj pojawią się wyszukiwane przez Ciebie frazy.
Przepraszamy!
Mamy mały problem z wyszukiwaniem, spróbuj ponownie za chwilę.
Nie martw się! Nadal możesz przeglądać wszystkie nasze oferty.
Brak wyników.
Tutaj pojawią się Twoje wyniki wyszukiwania.
W zależności od wyboru formy finansowania i warunków umowy, składowe raty będą się między sobą różnić.
Rata balonowa, nazywana również ratą wykupową, to ostatnia rata spłaty finansowania, która jest bezpośrednio związana z wykupem samochodu. W leasingu rata balonowa różni się nieco od kredytu balonowego, ale co do zasady umożliwia finansowanie samochodu przy niskim wkładzie własnym i niskiej miesięcznej racie, z przeniesieniem pozostałej części zobowiązania na koniec umowy. Rata balonowa może wynosić nawet 40% wartości pojazdu i stanowić koszt uzyskania przychodu.
GAP (Guaranteed Asset Protection) to ubezpieczenie, które pokrywa różnicę między wartością rynkową pojazdu a kwotą pozostałą do spłaty leasingu w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Ubezpieczenie GAP może być wliczone w ratę leasingową, ale nie jest to standard. Zależy to od warunków umowy leasingowej, więc warto sprawdzić, czy GAP jest uwzględniony, czy trzeba wykupić je oddzielnie.
W Superauto.pl nasz sprzedawca udzieli Ci informacji, czy rata obejmuje dodatkowe ubezpieczenie. Niemniej, najczęściej GAP jest dodatkowym warunkiem, jaki leasingodawca uwzględnia przy zawieraniu umowy leasingu, zwłaszcza jeśli wartość leasingowanego samochodu jest znaczna.
Dowiedź się więcej: Ubezpieczenie GAP - wszystko co musisz wiedzieć
Rata leasingu to cykliczna opłata, którą zobowiązujesz się płacić za użytkowanie środka trwałego, w tym przypadku pojazdu, na rzecz leasingodawcy. Wysokość raty ustalasz na etapie kalkulacji finansowania, a następnie jest ona wpisana do umowy wraz ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi warunków spłaty, w tym m.in. harmonogramem spłat.
Podczas ustalania warunków umowy leasingu masz możliwość elastycznego dostosowania harmonogramu spłat. Raty leasingowe mogą być stałe lub zmienne, a także regulowane miesięcznie lub w dłuższych odstępach czasu. Choć rzadko nasi Klienci decydują się na takie rozwiązania, wiele banków oferuję możliwość ustalenia wysokości raty malejąco (raty degresywne) lub zmiennie w skali roku (tzw. rata sezonowa, gdzie wysokość raty zobowiązania zmienia się w zależności od wysokości miesięcznych przychodów).
W zależności od wybranej formy finansowania wysokość raty będzie zależała od różnych czynników. W przypadku leasingu na wysokość raty wpływają przede wszystkim wartość finansowanego pojazdu, okres trwania umowy, wysokość wkładu własnego oraz ustalona przy zawieraniu umowy wartość wykupu. Dodatkowe koszty, takie jak opłaty serwisowe, koszty utrzymania pojazdu, oprocentowanie czy prowizje bankowe, również mogą mieć wpływ na ostateczną wysokość raty.
W przypadku umowy leasingu zakończenie umowy przed terminem zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami (karami), dlatego przed podjęciem decyzji o zakończeniu umowy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu jak wygląda proces zakończenia umowy przed terminem.
Dowiedź się więcej, Koniec umowy leasingowej - wszystko co musisz wiedzieć
RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to procentowy wskaźnik określający całkowity koszt finansowania (kredytu lub leasingu) w ujęciu rocznym. Wartość RRSO jest zmienna i zależy od długości trwania umowy finansowej. Przy obliczaniu RRSO uwzględnia się takie elementy jak oprocentowanie, prowizje, opłaty proceduralne oraz koszty dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie kredytu czy leasingu. W Superauto.pl przy każdej ofercie znajdziesz minikalkulator, który prezentuje zmieniające się RRSO w zależności od zmieniających się parametrów oferty (wysokości wkładu własnego i czasu trwania umowy). Bardziej szczegółowe dane znajdziesz tu: Kalkulator leasingowy i kalkulator kredytowy
Oprocentowanie ma bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznej raty zobowiązania finansowego, dlatego często mówi się o stałej lub zmiennej racie. Przed zawarciem umowy nasz doradca przygotuje dla Ciebie wstępną symulację oferty finansowania, uwzględniając Twoje preferencje. Jeśli nie jesteś pewien, które oprocentowanie wybrać, poproś sprzedawcę o przygotowanie oferty w dwóch wariantach, dzięki czemu będziesz miał możliwość wstępnej oceny kosztów leasingu przed podjęciem decyzji.
Bazując na naszym doświadczeniu oraz zmieniającej się sytuacji gospodarczej, przy zawieraniu umowy finansowej, polecamy naszym klientom wybór stałego oprocentowania. Stałe oprocentowanie pozwala na lepsze planowanie miesięcznym wydatków oraz chroni przed nagłymi podwyżkami wysokości rat.
Dowiedź się więcej: Stałe czy zmienne oprocentowanie - wady i zalety.
Superauto.pl pełni rolę pośrednika pomiędzy Tobą jako Klientem a bankiem lub inną instytucją finansującą. Wszystkie raty związane z podjętym finansowaniem wpłacasz na indywidualne konto wskazane w umowie. Odbiorcą tych płatności jest bank lub inna instytucja finansowa, która udzieliła finansowania, i z którą zawarłeś umowę.
Przepraszamy,
coś poszło nie tak.
Skontaktuj się z nami telefonicznie.
Dziękujemy za zamówienie rozmowy!
Teraz wystarczy poczekać na kontakt ze strony naszego doradcy.