Tutaj pojawią się wyszukiwane przez Ciebie frazy.
Przepraszamy!
Mamy mały problem z wyszukiwaniem, spróbuj ponownie za chwilę.
Nie martw się! Nadal możesz przeglądać wszystkie nasze oferty.
Marka
Model
Nadwozie
Cena
Rodzaj paliwa
Rata miesięczna
Rocznik
Sortuj
Wybierz markę i model samochodu, którym jesteś zainteresowany
Wyślij wniosek i zarezerwuj swój samochód online
Podpisz umowę bez wychodzenia z domu
Odbierz swój nowy samochód z salonu lub zamów dostawę do domu
Leasing samochodowy na Superauto.pl to jedna z największych ofert leasingowych w Polsce. Na naszej stronie znajdziesz wymarzone auto w najlepszej cenie na rynku. Codziennie ulepszamy naszą listę aut, żebyś mógł znaleźć samochód, którego poszukujesz od dawna! Oferujemy profesjonalne wsparcie w sprzedaży – leasing samochodowy to sztandarowy produkt w naszej ofercie.
Sprawdź, jakie marki i modele przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Wybierz interesujący Cię samochód i poproś o wycenę – odpowiemy błyskawicznie! Gwarantujemy najniższy koszt leasingu na rynku!
Auto w leasing może wziąć praktycznie każdy niezależnie od tego, czy pracuje na etacie, czy prowadzi własną działalność. Sprawdź, na czym polega leasing, czy dotyczy on również aut używanych i co zrobić z samochodem po zakończeniu umowy.
Leasing auta stał się na tyle popularny, że obecnie stanowi dobrą alternatywę dla kredytu samochodowego. W samym 2018 roku prawie 40 mld zł zostało przeznaczonych na finansowanie pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 t przez firmy leasingowe. Wartość ta, od 2013 roku z roku na rok wzrasta średnio o 30% w skali roku. Te dane pokazują, jak dynamicznie rozwija się rynek leasingu i jak bardzo zyskuje na popularności.
Leasing samochodu łączy ze sobą elementy kredytu oraz wynajmu. Leasingobiorca, na podstawie podpisanej umowy, otrzymuje w użytkowanie samochód na określony czas, a w zamian za to, musi płacić leasingodawcy comiesięczne raty. Samochód, który jest w tym wypadku przedmiotem leasingu, nie stanowi własności osoby wynajmującej, tylko należy do firmy leasingowej. Po zakończonej umowie najmu użytkowany samochód można zwrócić lub wykupić na własność.
O tym, jak wziąć auto w leasing decyduje przede wszystkim fakt, czy leasingobiorcą będzie osoba prywatna, czy firma oraz jaka jest wartość samochodu, który ma stanowić przedmiot leasingu. W większości przypadków firmy leasingowe stosują tzw. procedurę uproszczoną. Oznacza to, że klient zostaje poproszony o złożenie kserokopii dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem, który będzie w stanie potwierdzić jego tożsamość.
W niektórych przypadkach jednak firmy leasingowe decydują się skorzystać z procedury zwykłej, która wymaga złożenia większej ilości dokumentów. W takim wypadku będą potrzebne:
Leasing konsumencki rządzi się trochę innymi prawami niż leasing operacyjny czy finansowy. W przypadku procedury uproszczonej osoba fizyczna, która chce wziąć samochód w leasing, również musi okazać dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem. Jednak, w przypadku zwykłej procedury będzie musiała przedłożyć jeszcze takie dokumenty jak:
Należy pamiętać, że w trakcie rozpatrywania wniosku, leasingodawca może poprosić nas o przedłożenie dodatkowych dokumentów. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko, a w większości przypadków firmy stosują procedurę uproszczoną, co sprawia, że liczba formalności jest o wiele mniejsza niż w przypadku np. kredytu samochodowego.
Leasing na auto obciąża zarówno miesięczny budżet domowy, jak i firmowy w taki sam sposób jak kolejna rata kredytu. Dlatego, przed złożeniem wniosku warto.
sprawdzić, czy w ogóle możemy sobie na niego pozwolić. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora rat leasingowych. Po uzupełnieniu podstawowych informacji takich jak: cena samochodu, czas trwania umowy czy też wysokość wpłaty własnej, otrzymamy informację na temat szacowanej wysokości miesięcznych rat.
Auta po leasingu, w zależności od zapisów umowy, mogą pozostać w rękach wynajmującego lub zostać oddane firmie leasingującej. Wykup auta z leasingu w takim przypadku jest niezwykle prosty — wystarczy wpłacić wcześniej ustaloną kwotę i samochód przechodzi na własność naszej firmy. Takie działanie wiąże się z wieloma pozytywnymi skutkami podatkowymi — wykup przedmiotu leasingu jest kosztem uzyskania przychodu, co pozwala, chociażby na odliczenie podatku VAT.
Zdarza się jednak tak, że po zakończeniu umowy najmu, klient decyduje się wykupić samochód, celem dalszej odsprzedaży. Sprzedaż auta po leasingu jest bowiem dla przedsiębiorcy bardzo korzystna — on wykupuje samochód od leasingodawcy za wartość umowną (np. 1%), natomiast osoba trzecia może kupić samochód tylko i wyłącznie za cenę rynkową. W takim przypadku jednak należy pamiętać, że sprzedaż wcześniej wykupionego auta w leasingu, stanowi przychód dla firmy i od tej transakcji należy zapłacić podatek VAT. Niektórzy przedsiębiorcy robią wszystko, aby uniknąć konieczności zapłaty podatku i w tym samym miesiącu, w którym nastąpiła sprzedaż samochodu, zawierają kolejną umowę leasingu na inny pojazd, po to, aby czynsz inicjalny do nowej umowy pomniejszył podstawę opodatkowania i pozwolił odliczyć VAT.
Coraz częściej firmy decydują się na zakup samochodu używanego. Jeśli znalazłeś auto, które posiada właściciela i planujesz jego zakup na firmę, możesz go sfinansować w formie leasingu. Leasing samochodu używanego nie różni się niczym od leasingu nowego auta. Wiele firm finansowych, w tym również banki udziela finansowania na zakup samochodu używanego. Warunek musi być spełniony jeden - samochód nie może być starszy niż 8 lat. Finansowanie w formie leasingu na zakup auta używanego jest udzielane na auta, które na koniec trwającej umowy nie będą starsze niż 10 lat. Przejdź do: Samochody używane i poznaj naszą ofertę aut dostępną zarówno w leasingu, kredycie, jak i w sprzedaży gotówkowej.
Wzięcie używanego auta w leasing bardzo często zmienia ogólne warunki umowy, które w przypadku nowego samochodu byłyby znacznie korzystniejsze. W takiej sytuacji najczęściej stosuje się wyższą wpłatę własną, która nie wynosi już 0%, tylko 10 lub 15%. Ponadto, firmy leasingowe, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego samochodu, wzywają rzeczoznawcę, który dokonuje wyceny. Taka usługa jest dodatkowo płatna i ma również wpływ na finalny koszt leasingu.
O tym, jakie auto w leasing oraz jaką ofertę leasingową wybrać, musisz zadecydować przede wszystkim Ty sam. Na początek przemyśl jaki samochód spełni Twoje potrzeby, a następnie zacznij szukać ofert skierowanych pod konkretną markę lub model samochodu. Wiedząc, czego potrzebujesz, znacznie łatwiej będzie Ci negocjować niższą cenę samochodu lub korzystniejsze warunki umowy.
Leasing aut pozwala obniżyć wysokość podatku, nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej oraz nie wymaga skomplikowanych zabezpieczeń. Dodatkowo formalności są mniej złożone niż w przypadku kredytu samochodowego, a najczęściej stosowane uproszczone procedury udzielania leasingu, umożliwiają niemal natychmiastowe poznanie decyzji leasingowej.
Myśląc o tym, jaką formę finansowania wybrać, należy pamiętać o tym, że wzięcie auta leasing pozwalana regularną zmianę samochodu. Po zakończonej umowie zawsze można wziąć większe auto lub lepiej wyposażone i nie martwić się sprzedażą obecnie używanego.