Tutaj pojawią się wyszukiwane przez Ciebie frazy.
Przepraszamy!
Mamy mały problem z wyszukiwaniem, spróbuj ponownie za chwilę.
Nie martw się! Nadal możesz przeglądać wszystkie nasze oferty.
Brak wyników.
Tutaj pojawią się Twoje wyniki wyszukiwania.
Przy zawieraniu umowy wynajmu długoterminowego nie masz obowiązku dokonania wpłaty własnej. Jeśli zdecydujesz się na taką wpłatę, przełoży się ona na obniżenie miesięcznego abonamentu. Wpłata własna jest wyrażona procentowo, a jej wysokość zależy od wartości przedmiotu umowy, w tym przypadku samochodu. Maksymalna wpłata własna w Superauto.pl wynosi 10%.
Jeśli dopiero założyłeś działalność, wpłata własna może być nałożona obligatoryjnie przez stronę finansującą w celu zabezpieczenia procesu.
Dowiedź się więcej: Finansowanie dla nowych firm.
Brak obowiązkowej wpłaty własnej to duża zaleta, szczególnie dla firm z krótkim stażem, ponieważ pozwala na minimalizację kosztów prowadzonej działalności.
Zgodnie z warunkami umowy wynajmu samochodu, możesz wynająć pojazd na okres 12 miesięcy (najem krótkoterminowy) lub na okres od 24 do 72 miesięcy (wynajem długoterminowy).
W przypadku, gdy zechcesz skrócić umowę po jej zawarciu, istnieje taka możliwość, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami za zakończenie umowy przed terminem. Czas skrócenia umowy przeliczany jest na liczbę dni, a opłaty dzienne związane ze skróceniem okresu dzierżawy znajdziesz w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU), które otrzymujesz wraz z umową najmu.
Tak, jest taka możliwość. Jeśli zdecydujesz się na zwrot samochodu przed zakończeniem umowy, może to wiązać się z dodatkowymi kosztami. W Ogólnych Warunkach Umowy znajdziesz szczegółowe informacje na temat zwrotu pojazdu przed terminem oraz wysokości nałożonej kary przez stronę użyczającą samochód. W zależności od firmy udzielającej finansowania opłata może być stała lub obliczana jako współczynnik do przeliczenia.
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, istnieje możliwość przepisania wynajmu na osobę fizyczną, jednak wymaga to zgody wynajmującego i spełnienia określonych warunków umowy. Zarówno w przypadku wynajmu długoterminowego, jak i klasycznego leasingu, niestety nie ma możliwości przepisania istniejącej umowy wynajmu lub leasingu na inny podmiot lub osobę fizyczną. Jeśli chciałbyś dokonać takiej zmiany, musisz zgłosić chęć zakończenia umowy przed terminem do strony udzielającej finansowania lub użyczającej samochód. Należy jednak pamiętać, że może to wiązać się z dodatkowymi kosztami, na przykład równowartością 4 rat abonamentowych w przypadku wynajmu. Alternatywnym rozwiązaniem, które minimalizuje koszty po Twojej stronie, jest cesja umowy leasingu lub wynajmu. Jeśli zdecydujesz się na wcześniejsze zakończenie umowy i chcesz dokonać cesji, musisz przedstawić nowego nabywcę firmie udzielającej finansowania. Bank może wyrazić zgodę na cesję, ale również ma prawo odrzucić wniosek. Jeśli masz trudności ze znalezieniem osoby zainteresowanej cesją, skontaktuj się z naszym doradcą. Każdego dnia obsługujemy kilkudziesięciu klientów zainteresowanych zakupem samochodu, dzięki czemu możemy pomóc również w zakresie cesji.
Limit kilometrów najczęściej kojarzy się z umową wynajmu długoterminowego. Przy zawieraniu takiej umowy, ustalasz wraz z wynajmującym określony limit kilometrów, którego nie powinieneś przekroczyć w trakcie trwania umowy. Limit ten ma bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznej raty za wynajem pojazdu. Jeśli przekroczysz ustalony limit kilometrów jeszcze w trakcie trwania umowy, istnieje możliwość dokonania zmiany warunków umowy poprzez aneks i doliczenie kosztów eksploatacji do pozostałych rat wynajmu. W przypadku, gdy limit zostanie przekroczony i niezgłoszony, na koniec umowy możesz zostać obciążony dodatkowymi opłatami zgodnymi z Ogólnymi Warunkami Umowy, w których uwzględniono opłaty za przekroczenie limitu kilometrów. Opłata za przekroczenie limitu kilometrów jest jednostkowo (zł/km) i stanowi podstawę do przeliczenia.
W ramach umowy wynajmu długoterminowego samochodu nie masz obowiązku wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. Istnieje jednak taka możliwość w dwóch przypadkach: jeśli już przy zawieraniu umowy zadeklarujesz, że po jej zakończeniu chcesz wykupić samochód, lub jeśli w trakcie użytkowania pojazdu wyrazisz chęć zakupu. W takim przypadku strona udzielająca finansowania może odsprzedać Ci pojazd w ramach pierwokupu po zakończonej umowie. Koszt wykupu pojazdu zależy od jego wartości rynkowej. Warto pamiętać, że w ramach umowy wynajmu rata pokrywa jedynie utratę wartości samochodu w czasie trwania umowy, a nie spłatę jego pełnej wartości zakupu.
Tak, podczas zawierania umowy wynajmu długoterminowego, podobnie jak w przypadku innych form finansowania, weryfikowane są bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Banki rzadko udzielają zgody na finansowanie, jeśli posiadasz aktualne wpisy w Rejestrze Dłużników lub jeśli Twoja historia kredytowa zawiera wpisy o nieterminowości spłat.
Wynajem długoterminowy to forma finansowania dostępna zarówno dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, jak i dla osób prywatnych. Nie ma znaczenia forma zatrudnienia ani typ prowadzonej działalności. Przy udzielaniu finansowania możesz zostać poproszony o udokumentowanie wpływów z ostatnich 3 miesięcy.
Warto pamiętać, że jeśli Twoja forma zatrudnienia uległa zmianie (na przykład wcześniej pracowałeś na podstawie umowy o pracę, a teraz prowadzisz działalność gospodarczą i zawarłeś nową umowę w ramach B2B), pod względem formalnym istnieje ciągłość zatrudnienia. W takim przypadku nie będziesz musiał dokonywać żadnych opłat zabezpieczających.
Wynajem długoterminowy w Superauto.pl charakteryzuje się kompleksowością, co oznacza, że w cenie raty abonamentowej masz już uwzględnione koszty opon, serwisu oraz obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Na etapie zawierania umowy na wybrany samochód, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z umową finansową czy samochodem.
Dodatkowe opłaty mogą pojawić się jedynie w przypadku złamania zapisów zawartych w umowie wynajmu. Mogą one dotyczyć na przykład przekroczenia limitu kilometrów, uszkodzenia samochodu w wyniku nieprawidłowej eksploatacji, nieterminowego zgłoszenia samochodu do serwisu lub przekroczenia terminu obowiązkowego przeglądu rejestracyjnego. Szczegółowe informacje na temat tych opłat znajdziesz w Tabeli Opłat Dodatkowych, zawartej w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU), które stanowią załącznik do każdej umowy wynajmu.
Pod względem formalnym, wynajem długoterminowy to bardzo prosta i szybka forma zakupu samochodu.
Przepraszamy,
coś poszło nie tak.
Skontaktuj się z nami telefonicznie.
Dziękujemy za zamówienie rozmowy!
Teraz wystarczy poczekać na kontakt ze strony naszego doradcy.