Tutaj pojawią się wyszukiwane przez Ciebie frazy.
Przepraszamy!
Mamy mały problem z wyszukiwaniem, spróbuj ponownie za chwilę.
Nie martw się! Nadal możesz przeglądać wszystkie nasze oferty.
Marka
Model
Nadwozie
Cena
Rodzaj paliwa
Rata miesięczna
Rocznik
Sortuj
Wybierz markę i model samochodu, którym jesteś zainteresowany
Wyślij wniosek i zarezerwuj swój samochód online
Podpisz umowę bez wychodzenia z domu
Odbierz swój nowy samochód z salonu lub zamów dostawę do domu
Szukasz dużego dostawczaka, który obsłuży flotę logistyczną, brygadę serwisową, zabudowę chłodniczą albo podjazd pod kamper? Ford Transit to przez dziesiątki lat synonim słowa "furgon" – i w 2026 roku wciąż zasługuje na to miano. W żadnym innym modelu nie masz jednocześnie trzech długości nadwozia (L2, L3, L4), dwóch wysokości dachu (H2, H3), diesli od 105 do 185 KM z napędem FWD, RWD i AWD, a do tego w pełni elektrycznego E-Transita z baterią 68 lub 89 kWh i zasięgiem do 402 km. Łącznie niemal 25 konfiguracji furgonowych, zanim zaczniesz liczyć podwozia i zabudowy. W Superauto.pl Ford Transit dostępny jest z rabatami do 30% względem ceny katalogowej, leasingiem operacyjnym dla firm od 1% opłaty wstępnej i decyzją finansową nawet w godzinę. Poniżej znajdziesz to, czego rzeczywiście potrzebujesz przed zakupem: konkretne wymiary z milimetrami, porównanie napędów diesel vs elektryczny, opis konfiguracji i kalkulacje leasingu z perspektywy Twojej firmy.
Zanim wybierzesz konfigurację, potrzebujesz jednej tabeli. Oto ona – wymiary zewnętrzne i wewnętrzne wszystkich popularnych konfiguracji Transita, które można kupić w Polsce.
Wymiary zewnętrzne – Ford Transit VAN
| Konfiguracja | Długość całkowita | Rozstaw osi | Wys. H2 / H3 |
|---|---|---|---|
| L2H2 (FWD/RWD) | 5 531 mm | 3 300 mm | 2 426–2 542 mm / - |
| L3H2 (RWD/AWD) | 5 981 mm | 3 750 mm | 2 431–2 543 mm / - |
| L3H3 (RWD/AWD) | 5 981 mm | 3 750 mm | - / 2 665–2 790 mm |
| L4H2 (RWD) | 6 704 mm | 3 750 mm | ok. 2 540 mm / - |
| L4H3 (RWD) | 6 704 mm | 3 750 mm | - / 2 687–2 790 mm |
| Szerokość z lusterkami | ok. 2 468 mm | — | (wszystkie wersje) |
Przestrzeń ładunkowa Ford Transit VAN – wymiary wewnętrzne
| Konfiguracja | Długość paki | Szer. maks. | Szer. nadkola | Wys. ładowni | Pojemność / palety |
|---|---|---|---|---|---|
| L2H2 | ok. 2 608 mm | 1 784 mm | 1 392 mm | ok. 1 760 mm | 9,5 m³ / 2 pal. |
| L3H2 | 3 533 mm | 1 784 mm | 1 392 mm | 1 886 mm | 10,8–11,5 m³ / 3–4 pal. |
| L3H3 | 3 533 mm | 1 784 mm | 1 392 mm | ok. 2 025 mm | ok. 12 m³ / 3–4 pal. |
| L4H2 | ok. 4 130 mm | 1 784 mm | 1 392 mm | ok. 1 760 mm | ok. 13 m³ / 4 pal. |
| L4H3 | 4 217 mm | 1 784 mm | 1 392 mm | 2 025 mm | 15,1 m³ / 5 pal. |
Pojemność 15,1 m³ (L4H3) to maksimum gamy – jedna z największych przestrzeni ładunkowych w klasie dostawczaków do 3,5 t. Dane: Ford Polska, testy dostawczakiem.pl i jedzbezpiecznie.pl. Europalety: szacunek dla 1200×800 mm; liczba może różnić się w zależności od wysokości i sposobu załadunku.
To najważniejsze pytanie przy zakupie dużego dostawczaka w 2026 roku. Odpowiedź zależy od trzech rzeczy: ile kilometrów dziennie jeździ pojazd, czy firma ma gdzie ładować auto przez noc i jak ważny jest koszt eksploatacji w dłuższej perspektywie. Poniżej zestawienie, które pomoże zdecydować.
| Kryterium | Diesel 2.0 EcoBlue | E-Transit 68 kWh | E-Transit 89 kWh |
|---|---|---|---|
| Codzienny zasięg bez ładowania | Bez limitu (zbiornik ok. 80 l) | Do 200–260 km realnie | Do 260–370 km realnie |
| Ładowanie DC (10–80%) | — | ok. 34 min (115 kW) | ok. 28 min (180 kW) |
| Ładowność (DMC 3 500 kg) | do ok. 1 100–1 500 kg | ok. 640–880 kg | ok. 640 kg |
| Ładowność (DMC 4 250 kg) | — | do 1 460 kg | do 1 460 kg |
| Holowanie przyczepy | do 3 500 kg (AWD diesel) | do 750 kg | do 750 kg |
| Odliczenie VAT (N1/N2) | 100% bez limitu | 100% bez limitu | 100% bez limitu |
| Prawo jazdy dla DMC 4 250 kg | C1 (>3 500 kg) lub B+2 lata (el.) | Kat. B (co najmniej 2 lata) | Kat. B (co najmniej 2 lata) |
| Cena wejścia od (netto MY2026) | od ok. 108 000 zł | od ok. 180 499 zł | wyżej o ok. 30–50 tys. zł |
| Najlepszy do | Ciężkie ładunki, długa trasa, AWD, holowanie | Flota miejska, trasy <200 km, ładowanie w bazie | Flota podmiejska, trasy do 350 km, chcę mieć rezerwę |
Ładowność E-Transita zależy od konfiguracji DMC i wersji. Realny zasięg w zimie / na autostradzie może być o 20–35% niższy niż wartości WLTP. E-Transit 89 kWh dostępny w L3 i L4 z DMC 3 500 lub 4 250 kg.
Jedyny diesel w gamie Transita 2026 to 2.0 EcoBlue w czterech wariantach mocy. Każdy z nich dostępny jest z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd AWD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego to opcja dla dwóch mocniejszych jednostek.
| Silnik | Moc / moment | Napęd | Skrzynia | Przeznaczenie |
|---|---|---|---|---|
| 2.0 EcoBlue 105 KM | 105 KM / 360 Nm | FWD | M6 | Lekkie ładunki, ekonomia, miasto |
| 2.0 EcoBlue 130 KM | 130 KM / 360 Nm | RWD | M6 / A8 | Popularny do floty – L3H2 |
| 2.0 EcoBlue 165 KM | 165 KM / 390 Nm | RWD lub AWD | M6 / A8 | Ciężkie ładunki, wymagający teren |
| 2.0 EcoBlue 185 KM (HDT6) | 185 KM / 400 Nm | RWD lub AWD | M6 | Maks. DMC, podwozie, holowanie |
| E-Transit 68 kWh / 184 KM | 184 KM / 430 Nm | RWD | 1-bieg. | Flota miejska, trasy <250 km |
| E-Transit 68 kWh / 269 KM | 269 KM / 430 Nm | RWD | 1-bieg. | Wyższe prędkości, trasy do 250 km |
| E-Transit 89 kWh / 184 KM | 184 KM / 430 Nm | RWD | 1-bieg. | Zasięg do 402 km, flota regionalna |
| E-Transit 89 kWh / 269 KM | 269 KM / 430 Nm | RWD | 1-bieg. | Maks. zasięg + moc, duże floty |
Transit to jedyny model w segmencie, który można kupić w tak wielu konfiguracjach nadwoziowych – zarówno fabrycznych, jak i pod zabudowę specjalistyczną przez certyfikowanych konwertorów Ford Pro.
| Wersja | Opis i dostępne rozmiary | Idealna dla... |
|---|---|---|
| VAN (furgon) | L2H2, L3H2, L3H3, L4H2, L4H3 – 2–3 miejsca z przodu | Dystrybucja, kurier, logistyka, serwis |
| Brygadowy / Kombi | 2 rzędy siedzeń + ładunek, do 9 miejsc, L2–L4 | Ekipy budowlane, serwisowe, transport pracowników |
| Minibus (konwersja M2) | Do 17 pasażerów, homologacja M2 | Przewozy pracownicze, hotel, lotnisko |
| Podwozie – kabina pojedyncza | L2, L3, L4 – baza do zabudowy | Skrzynia, plandeka, HDS, kontener |
| Podwozie – Doka (podwójna kabina) | 5 miejsc + zabudowa, L2/L3 | Brygada + ładunek w jednym aucie |
Transit jest w Polsce liderem zabudów kamperowych z 50% udziałem w tym segmencie. Ale to tylko jedna z dziesiątek możliwości: chłodnia, izoterma, zabudowa warsztatowa, skrzynia, kontener, ambulans. Każda realizowana przez certyfikowanego partnera programu Ford Pro Convertor zachowuje pełną gwarancję producenta na pojazd bazowy.
| Typ zabudowy | Najlepsza baza | Dla kogo |
|---|---|---|
| Zabudowa warsztatowa (szuflady) | L3H2, L3H3, L4H3 | HVAC, elektryk, instalatorzy, serwis mobilny |
| Izoterma ATP | L3H2, L3H3, L4H3 | Żywność, farmacja, chłodnictwo |
| Chłodnia z agregatem do -20°C | L3H3, L4H3 – wysoki dach obowiązkowo | Łańcuch chłodniczy, gastronomia, leki |
| Kamper / baza turystyczna | L3H2, L3H3 – najczęstsze wybory | Vanlife, turystyka, obsługa terenowa |
| Skrzynia / plandeka | Podwozie L3/L4 | Budownictwo, materiały, transport otwarty |
| Autolaweta / HDS (żuraw) | Podwozie L2/L3 + zabudowa partnera | Przewóz pojazdów, maszyn |
| Ambulans / pojazd medyczny | L3H3 – konwersja certyfikowana | Ochrona zdrowia, ratownictwo |
| Doka + skrzynia lub kontener | Doka L2/L3 | Brygada budowlana z miejscem na materiały |
Zabudowa izotermiczna lub chłodnicza redukuje wymiary wewnętrzne o grubość izolacji – zazwyczaj 50–60 mm z każdej strony. Dla Transita L3H3: długość robocza w izoterme ok. 3 200–3 300 mm, szerokość ok. 1 640–1 680 mm, wysokość ok. 1 700–1 800 mm. To wystarczająco, by stać w wyprostowanej pozycji i załadować 3 europalety. Temperatura eksploatacji do -20°C przy odpowiednim agregacie ATP.
Standardowa zabudowa aluminiowa po obu stronach paki L3H2 zajmuje ok. 300–350 mm głębokości z każdej strony. Pozostaje centralny korytarz roboczy ok. 600–700 mm – wystarczający do swobodnej pracy bez wychodzenia z pojazdu. Długość robocza po zabudowie ok. 3 200–3 400 mm. Pro Power OnBoard (gniazdo 230V do 2,3 kW) dostępny jako opcja – standard dla E-Transita.
Ford Transit we wszystkich wersjach VAN do 3 500 kg DMC posiada homologację N1 – to oznacza pełne odliczenie 100% VAT od rat leasingowych i kosztów eksploatacji oraz zaliczenie całości rat do kosztów uzyskania przychodu. Dla wersji z DMC 4 250 kg obowiązuje homologacja N2 – równie korzystna podatkowo. Żadnych limitów kwotowych, żadnych limitów przebiegu dla odliczenia VAT. W Superauto.pl leasing Transita dostępny jest od 1% czynszu inicjalnego, z umowami 24–72 miesiące, kalkulacją jednocześnie w 15 instytucjach finansowych i decyzją nawet w godzinę od złożenia dokumentów. Cały proces zdalnie – umowę podpisujesz bez wychodzenia z domu, auto przyjeżdża pod wskazany adres. Bon paliwowy 400 zł do każdego zakupu.
Korzyść podatkowa. Transit VAN N1 vs samochód osobowy (przykład: Transit L3H2 Trend diesel, cena netto ok. 112 000 zł)
| Parametr | Transit VAN N1 (leasing) | Samochód osobowy (limit 150 000 zł) |
|---|---|---|
| Odliczenie VAT od rat | 100% – każda rata w całości | 50% lub 100% przy ewidencji |
| Raty jako KUP | 100% raty netto – bez limitu | 75% lub 100% przy wyłącznym użytku |
| Limit wartości pojazdu | Brak | 150 000 zł |
| Szac. oszczędność VAT (48 msc) | ok. 21 000–26 000 zł | ok. 10 500–13 000 zł |
| Szac. oszczędność KUP (CIT 19%) | ok. 12 000–16 000 zł | ok. 6 000–8 000 zł |
| Łączna korzyść podatkowa | ok. 33 000–42 000 zł | ok. 16 500–21 000 zł |
Wartości szacunkowe, maj 2026. Zależy od formy opodatkowania, DMC pojazdu i warunków umowy. Skonsultuj się z doradcą podatkowym.
Poniżej trzy orientacyjne kalkulacje dla różnych profili klientów. Dokładna rata zależy od aktualnych warunków rynkowych, daty zawarcia umowy i zdolności finansowej. Skorzystaj z kalkulatora leasingowego na superauto.pl.
| Parametr | Logistyka – L3H2 Diesel 130 KM | Teren – L3H2 AWD 165 KM | Elektryczna flota – E-Transit L3H2 184 KM |
|---|---|---|---|
| Wersja | Transit 350 L3H2 Trend M6 RWD | Transit 350 L3H2 Trail A8 AWD | E-Transit 350 L3H2 Trend 89 kWh |
| Cena netto po rabacie Superauto.pl | ok. 108 000–116 000 zł | ok. 135 000–145 000 zł | ok. 178 000–196 000 zł |
| Opłata wstępna (20%) | ok. 21 600–23 200 zł | ok. 27 000–29 000 zł | ok. 35 600–39 200 zł |
| Wartość wykupu (10%) | ok. 10 800–11 600 zł | ok. 13 500–14 500 zł | ok. 17 800–19 600 zł |
| Okres umowy | 48 miesięcy | 48 miesięcy | 48 miesięcy |
| Szacunkowa rata netto / msc | ok. 1 150–1 350 zł | ok. 1 450–1 700 zł | ok. 1 900–2 200 zł |
| Roczny koszt (rata × 12 netto) | ok. 13 800–16 200 zł | ok. 17 400–20 400 zł | ok. 22 800–26 400 zł |
| Szac. korzyść podatkowa (VAT+KUP) | ok. 30 000–40 000 zł | ok. 37 000–49 000 zł | ok. 46 000–60 000 zł |
Kalkulacje orientacyjne, maj 2026. WIBOR 3M ok. 5,25% + marża. Skorzystaj z kalkulatora - kalkulator leasingowy
Superauto.pl to największy internetowy sprzedawca nowych samochodów w Polsce z ponad 20-letnią historią, 3 864 opiniami w Google i czterokrotnym wyróżnieniem w rankingu Forbesa wśród najcenniejszych firm e-commerce (2020, 2022, 2023, 2024). Od kwietnia 2025 roku – sponsor tytularny Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To firma, której procesy są sprawdzone przez setki tysięcy transakcji. Konkretne korzyści: rabaty do 30% od ceny katalogowej, ponad 10 000 pojazdów od ręki, kalkulacja finansowania w 15 instytucjach jednocześnie, leasing od 1% wpłaty z decyzją w godzinę, 100% procesu zdalnie, dostawa pod dom, bon paliwowy 400 zł do każdego zakupu.
Ile wynosi przestrzeń ładunkowa Transit L3H2 i L4H3?
Transit VAN L3H2 oferuje 10,8–11,5 m³ przestrzeni ładunkowej (10,8 m³ wg normy VDA, 11,5 m³ wg SAE). Długość paki: 3 533 mm. Mieszczą się 3–4 europalety. Transit L4H3 to do 15,1 m³ – długość paki 4 217 mm, wysokość 2 025 mm, 5 europalet. To jedna z największych przestrzeni ładunkowych wśród dostawczaków do 3,5 tony.
Jaka jest różnica między Transit L3H2 a L3H3?
L3H2 i L3H3 mają identyczną długość (5 981 mm zewnętrznie, 3 533 mm długość paki) i tę samą szerokość. Różnią się wyłącznie wysokością: H2 (średni dach) ma ok. 1 886 mm wysokości ładowni, H3 (wysoki dach) ok. 2 025 mm. L3H3 jest wyższy o ok. 139 mm wewnątrz – ta różnica jest kluczowa przy zabudowach chłodniczych (wymagana wysokość robocza) i kamperach. Zewnętrznie L3H3 ma ok. 2 665–2 790 mm i nie mieści się w parkingach podziemnych.
Jaka ładowność E-Transita 89 kWh?
E-Transit L3H2 z baterią 89 kWh i DMC 3 500 kg ma realną ładowność ok. 640 kg (wg pomiaru na wadze, dostawczakiem.pl, 2026). Przy DMC 4 250 kg ładowność wzrasta do ok. 1 460 kg. Dla porównania spalinowy Transit L3H2 RWD oferuje ok. 1 100–1 500 kg przy DMC 3 500 kg.
Czy mogę prowadzić Transit 4,25 t na prawo jazdy kategorii B?
Tak, ale tylko pojazd elektryczny (E-Transit) z DMC do 4 250 kg – na mocy przepisów ustawy o elektromobilności, pod warunkiem posiadania prawa jazdy kat. B co najmniej 2 lata. Spalinowy Transit z DMC powyżej 3 500 kg wymaga prawa jazdy kat. C1. Przed zakupem sprawdź aktualny stan prawny.
Jak szybko ładuje się E-Transit 89 kWh?
Na szybkiej ładowarce DC 180 kW: naładowanie od 10% do 80% zajmuje ok. 28 minut. Przy ładowarce 115 kW (standardowa sieć) – ok. 34 minuty. Ładowanie AC (wallbox 11 kW) do pełna: ok. 8–9 godzin. Oznacza to, że nocne ładowanie w bazie w pełni wystarcza na kolejny dzień pracy.
Ile europalety mieści Transit L3H2?
Transit VAN L3H2 mieści 3–4 standardowe europalety 1200×800 mm. Przy tylnych drzwiach (otwór ok. 1 560 mm) możliwe jest ustawienie 2 palet obok siebie, a trzecia i czwarta stoją za nimi wzdłuż. Przez boczne drzwi (otwór ok. 1 300 mm) europaleta wchodzi ustawiona wzdłuż. Rzeczywista liczba palet zależy od ich wysokości i masy całkowitej ładunku.
Jaki silnik wybrać do Transita – 130 czy 165 KM?
130 KM (RWD, M6 lub A8) to wybór dla większości flot logistycznych i serwisowych jeżdżących po asfalcie. Wystarczająco mocny, ekonomiczny, dostępny od ręki w popularnych konfiguracjach. 165 KM warto wybrać przy regularnym holowaniu przyczepy powyżej 2 000 kg, jeździe z dużym obciążeniem na trasach górskich lub gdy potrzebny jest napęd AWD do trudnego terenu.
Jak wygląda dostawa Transita zamówionego w Superauto.pl?
Popularne konfiguracje (350 L3H2 Trend diesel 130 KM M6) dostępne są od ręki lub z czasem realizacji 2–6 tygodni. Konfiguracje AWD, E-Transit i rzadsze warianty (L4H3, specjalne kolory) mogą wymagać 8–14 tygodni. Doradca Superauto.pl informuje o aktualnym czasie oczekiwania przed podpisaniem umowy. Auto dostarczamy pod wskazany adres.
Ford Transit 2026 to wciąż jedno z najlepszych narzędzi pracy w swojej klasie – nie dlatego, że nie ma konkurencji, ale dlatego, że żaden inny dostawczak nie oferuje jednocześnie tak szerokiej gamy konfiguracji i tak sprawdzonej niezawodności. Od L2H2 z 9,5 m³ do L4H3 z 15,1 m³, od 105-konnego diesla do E-Transita z zasięgiem do 402 km – Transit znajdzie się w każdym wariancie, który ma sens dla Twojej firmy. Sprawdź dostępne konfiguracje Transita w Superauto.pl, oblicz ratę w kalkulatorze leasingowym lub skontaktuj się z doradcą. Do każdego zakupu bon paliwowy 400 zł i pełna obsługa od wyboru konfiguracji po dostawę pod dom.
Dane techniczne: Ford Polska cennik MY2026, dostawczakiem.pl (04-05.2026), jedzbezpiecznie.pl, autokult.pl. Wymiary i ładowność wg specyfikacji producenta i niezależnych testów; weryfikuj z dokumentacją konkretnego pojazdu. Kalkulacje finansowe mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 KC.
Inne wersje Ford Transit